Organizacja uroczystości pogrzebowych


Data: 10 grudnia 2019 | Autor: admin

Jak przygotować całą uroczystość pogrzebową? Nasz dom pogrzebowy w Warszawie pomoże na każdym etapie.

Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule, po stwierdzeniu zgonu prosimy o kontakt z naszym domem pogrzebowym. Nasz pracownik umówi się z Państwem w naszym domu pogrzebowym w celu ustalenia wszelkich formalności związanych z organizacją pogrzebu. Zapraszamy do naszego biura mieszczącego się w Warszawie na ulicy Powązkowskiej 24 (Stare Powązki za kwiaciarniami).

 

Dobór trumny oraz urny

Na miejscu pracownik naszego zakładu pogrzebowego przedstawi Państwu katalog trumien oraz urn. Jeżeli wolą zmarłego bądź Państwa było, aby osoba została spopielona, wówczas pracownik naszego domu pogrzebowego pomoże Państwu dobrać odpowiednią trumnę kremacyjną do spopielenia ciała, a następnie przedstawi Państwu pełną gamę urn, jakimi dysponujemy. W naszym biurze posiadamy również na wystawie kilka urn, które mogą Państwo obejrzeć. Jeżeli zdecydują się Państwo na pogrzeb tradycyjny z trumną, wówczas pracownik naszego zakładu pogrzebowego przedstawi Państwu katalog trumien.  Posiadamy wiele rodzajów trumien. Trumny standardowe mają wykonanie zarówno w stylu klasycznym, jak i ekskluzywnym. Trumny wykonywane są z drewna litego, liściastego oraz iglastego. Dostępne wzornictwo jest niezwykle bogate. Mają Państwo możliwość wyboru nowoczesnego zdobienia, jak i tradycyjnego wzoru. Oferujemy kilkadziesiąt rodzajów trumien o różnych kształtach, kolorach, a także różnej technice nakładania lakieru (mat, półmat, połysk). Gdy wspólnie z pracownikiem naszej firmy zdecydują się Państwo na trumnę lub urnę, następnym krokiem będzie dobór tabliczki natrumiennej lub urnowej. Nasz pracownik przedstawi Państwu katalog z wszelkimi możliwymi wzorami tabliczek.

 

Pogrzeb świecki czy katolicki?

Następnym etapem, najważniejszym, jest określenie, w jakim obrzędzie będzie odbywał się pogrzeb. W zależności od tego, czy będzie to pogrzeb świecki, katolicki czy innego wyznania, nasz pracownik przejdzie do ustalania kolejnych formalności pogrzebowych.

 

Pogrzeb świecki

Jeżeli zdecydują się Państwo na pogrzeb świecki, wówczas pracownik przedstawi Państwu możliwości ostatniego pożegnania osoby zmarłej. Nasze usługi pogrzebowe robią wszystko, aby było to miejsce jak najbardziej dogodne i znajdujące się w pobliżu miejsca, gdzie posiadają Państwo grób lub gdzie chcą Państwo wykupić miejsce na cmentarzu. Następnie pracownik kontaktuje się z mistrzem ceremonii w celu ustalenia przebiegu całego pogrzebu.

 

Pogrzeb katolicki

Jeżeli natomiast zdecydują się Państwo na pogrzeb katolicki, wówczas pracownik naszych usług pogrzebowych załatwi wszelkie formalności w wybranym przez Państwa kościele oraz na cmentarzu. Nasz dom pogrzebowy w Warszawie oferuje także salę pożegnań. W tym miejscu mają Państwo możliwość pożegnania oraz zobaczenia ostatni raz bliskiej osoby przed pogrzebem, bądź jeżeli zdecydowali się Państwo na kremację, to przed spopieleniem ciała.

Dostarczenie ubrania

Jedną z ważnych rzeczy, które należy ustalić jest również to, w czym bliska osoba będzie pochowana. Jeżeli nie chcą Państwo, aby osoba była pochowana w swoim ubraniu, nasze usługi pogrzebowe oferują również sprzedaż ubrania dla osoby zmarłej. W naszym biurze przedstawimy Państwu wybrane modele ubioru. Istnieje też możliwość, aby dostarczyli Państwo wybrane ubranie do naszego domu pogrzebowego w Warszawie, a my zajmiemy się już resztą. Jeżeli zdecydowali się Państwo na kremację, istnieje również możliwość spopielenia zwłok w całunie.
W kolejnym artykule opiszemy dalszą część załatwiania formalności w naszym domu pogrzebowym w Warszawie.